اطلاعاتی جامع برای کسانی که قصد عمل لیپوماتیک را دارند!

۴ بازديد

 

لیپوماتیک (lipomatic

 

 روش جراحی لیپوماتیک یک دستگاه تایید شده از سوی FDA است که امکان لیپوساکشن حجم بالای موثر و ایمن در تمام قسمت‌های بدن با دقت بالا را امکان‌پذیر می‌سازد. در روش لاغری با لیپوماتیک، سلول‌های چربی بدن ابتدا با ابزاری به نام ماسوره به وسیله حرکات ارتعاشی آن تجزیه می‌شوند و سپس چربی به آرامی از بدن جدا می‌شود و این امر توسط دستگاه لیپوماتیک منجر به کاهش وزن و لاغری میشود.

لیپوماتیک یکی از روش های لاغری است که در سالهای اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته و در کل می توان گفت که این روش، روشی است موثر، بی خطر و کاملا دقیق و در تمام نواحی بدن قابل استفاده بوده و چربی های اضافه بدن را خارج می کند و جایگزین بسیار مناسبی برای لیپولیزر، لیپوساکشن و لیپولیز اولتراسونیک می باشد. طرز کاراین دستگاه نیز به این صورت است که دستگاه لیپوماتیک اینفراسونیک هوای فشرده که توسط دستگاه کمپرسور ایجاد می شود را به کانولایی که دارای انعطاف (flexible) است منتقل کرده و سه نوع حرکت گردشی را ایجاد می کند که در مجموع به آن nutation یا گردش سه بعدی گفته می شود و در هنگام عمل لیپوماتیک توسط پزشک معالج مورد استفاده قرار می گیرد .
کانولا پس از وارد شدن از طریق سوراخ کوچک 3 میلی متری وارد بافت چربی بدن می شود. این حرکات سبب ایجاد امواج اینفراسونیک می شود که بافت چربی را به صورت انتخابی مورد هدف قرار داده و امولسیفیه می کند ولی هنگام عمل هیچ آسیبی به عروق خونی، لنفی، عضلات و یا اعصاب نمی رساند در نتیجه آسیب کمتر به بافت های زیر پوست ،درد، ورم بعد از لیپوماتیک و کبودی بسیار کمتر از سایر روشهای لیپولیز لیزری و لیپوساکشن است و سپس چربی امولسیفیه شده توسط دستگاه به خارج از بدن کشیده می شود .
این دستگاه همچنین با کانولای قابل انعطاف در اندازه های مختلف داروی بی حسی را بطور یکنواخت وارد چربی زیر پوست می کند و نیاز به داروی بی حسی کمتری نسبت به سایر روشهای لیپوساکشن و لیپولیزر دارد. حرکات چرخشی و گردشی سه بعدی کانولای دارای انعطاف همچنین سبب تحریک سلولهای فیبروپلاست پوست می شود وبا تولید کلاژن بیشتر،پوست آن ناحیه طی چند هفته تا چند ماه سفت تر خواهد شد و در مقایسه با لیپولیز لیزر و لیپوساکشن جمع شدگی پوست یکنواخت تر و مناسب تری ایجاد می کند. 

پیکرتراشی با استفاده از دستگاه لیپوست روشی نوین و دقیق در از بین بردن چربی و جراحی زیبایی لاغری است.

عمل لیپوماتیک اینفراسونیک دارای سیستم ایمنی فعال می باشد که وقتی به بافت غیر چربی برخورد می کند دستگاه را متوقف می کند بنابراین خطر پارگی احشائی و یا پرفوراسیون ندارد و بدلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربی، خطر سوختگی پوست ،نکروز پوست و یا سوختگی محل ورود کانولا را ندارد. در افرادی که قبلا لیپوساکشن شده اند و چربی آن ناحیه فیبروتیک و سفت شده است و همچنین در نواحی سینه آقایان و یا کمر که چربی بطور طبیعی فیبروتیک است، دستگاه لیپوماتیک با تکنولوژی منحصر به فرد خود این امکان را به جراح می دهد که عمل راحت تر و با زحمت کمتری انجام پذیرد.

امروزه جراحی لیپوماتیک در کنار عمل های زیبایی دیگری مانند کاشت مو و کاشت ابروی طبیعی در سطح جهان بسیار معروف و پرطرفدار شده است. 

 

هزینه لیپوماتیک

یکی از سوالاتی که از طرف بسیاری از علاقه مندان به عمل جراحی لیپوماتیک مطرح می شود مسئله قیمت یا هزینه لیپوماتیک است که چند معیار مهم در این قضیه دخیل است: اول توانایی ها و تجربه پزشک متخصص و تیم همکار او، هزینه های ثابت کلینیک، نوع دستگاه ها و تجهیزات بکار رفته در این جراحی، مقدار بافت چربی فرد بیمار و طبیعتا تعداد جلساتی که نیاز است تحت عمل قرار بگیرد. توجه داشته باشید که این هزینه پرداختی برای بهبود سلامتی شماست و این عمل با توجه به مزایای زیادی که دارد و همچنین نداشتن عوارض جانبی، برای کسانی که دارای مشکل اضافه وزن هستند، ضروری است. 

مزایای روش لیپوماتیک

در مجموع برتری های لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگر لاغری مانند ابدومینوپلاستی، لیپولیز لیزر، لیپوساکشن اولتراسونیک عبارتند از : 

  • ایمن، موثر و ساده
  • اگر ماسوره با بافت‌های غیرچربی برخورد کند، سیستم امنیتی فعال امکان توقف فوری را امکان‌پذیر می‌سازد.
  • درد لیپوماتیک در مقایسه با روشهای دیگر اندک میباشد.
  • انقباض پوست عالی را امکان‌پذیر می‌سازد.
  • زمان عمل لیپوماتیک کوتاه‌تر
  • ریکاوری سریع پس از روش لیپوماتیک
  • ارزان‌تر (هزینه لیپوماتیک به مراتب کمتر است)
  • عدم ایجاد سوختگی در ناحیه پوست 
  • درد کمتر حین عمل و پس از آن 
  • تورم و کبودی کمتر 

انقباض بهتر و بیشتر پوست و در نتیجه جمع شدن پوست و همچنین جلوگیری از شل بودن پوست هم بهتر انجام می شود. 
درمان نواحی فیبروتیک مانند کمر ،سینه آقایان و افراد که قبلا لیپوساکشن شده اند بهتر و آسانتر از روشهای دیگر است. ریسک پارگی احشائی و آمبولی در لیپوماتیک ندارد.

 

عمل لیپوماتیک شکم و پهلو چگونه انجام می شود؟

چندین روش برای انجام جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو وجود دارد. بیشتر جراحان معمولاً از ﻋﻤﻞ ﺗﺎﻣﺴﻨﺖ برای کاهش از دست دادن خون و ایجاد زخم استفاده می کنند. این روش شامل تزریق محلول استریل است که حاوی داروی بی حسی است. این روش تقریبا مشابه روش لیپوساکشن است. لیپوماتیک شکم برای شکستن سلول های چربی از امواج اینفراسونیک، لرزش و ارتعاشات فراصوتی استفاده می کند.

 

در اندامی که قرار است لیپوماتیک انجام شود، سوراخی به قطر حدود 5 میلی متر ایجاد می شود، پس از آن از یک ابزار لوله ای نازک به نام میکرو کانولا متصل به دستگاه برای تخلیه چربی از مناطق مورد نظر و مکش آن استفاده می شود. از این لوله برای حرکت دادن چربی و از بین بردن آن همراه با مکش استفاده می شود. در صورت نیاز، جراح چربی را تصفیه، پردازش و به قسمت های دیگر بدن منتقل می کند تا ظاهر قسمت خاصی از بدن مانند صورت یا باسن را بهبود بخشد.

آشنایی با عمل لیپوماتیک غبغب

عمده افرادی که چاق هستند، دچار غبغب نیز خواهند شد چرا که چربی‌های اضافی تنها به دنبال این هستند که در هر جای بدن رسوب کنند و وقتی تمام ظرفیت بدن پر شده باشد، به سراغ نواحی خالی مانند زیر چانه در ناحیه گردن خواهند رفت. در نتیجه رسوب چربی در این قسمت منجر به تشکیل غبغب می‌گردد. جدای از اینکه چنین افرادی باید رژیم غذایی مناسب داشته و به طور منظم ورزش کنند، می‌توانند با عمل لیپوماتیک غبغب در عرض یک روز، با این چربی‌های انباشته در گردن خداحافظی کنند.

مراحل عمل پیکرتراشی غبغب

به هر حال داشتن غبغب اصلاً خوشایند نیست به خصوص اینکه زیبایی چهره را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین اگر تصمیم دارید برای رفع این مشکل، جراحی لاغری انجام دهید، در ابتدا لازم است با متخصص صحبت کنید. همه افراد کاندید مناسبی برای عمل لیپوماتیک نیستند و پزشک بعد از بررسی وضعیت سلامت مراجعه‌کننده و نتیجه تست‌ها، نظر خود را اعلام خواهد کرد. بعد از تأیید دکتر، جراحی آغاز می‌شود. اساس از بین بردن چربی‌های غبغب با جراحی لاغری، ساطع شدن امواج فراصوت و ضربه به بافت چربی است. در واقع چربی‌ها به صورت فیزیکی از بین ‌می‌روند. برای این منظور از دستگاه مجهز به لوله کانولا استفاده می‌شود. متخصص بعد از سوراخ کردن غبغب، لوله کانولا را به داخل بافت چربی وارد می‌کند. این سوراخ باید به اندازه قطر لوله باشد. ارتعاش لوله و ضربه به بافت چربی منجر به خرد شدن بافت چربی می‌گردد. اکنون این ذرات به راحتی در جریان تخلیه، از بدن خارج می‌شوند.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در رویا بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.